Hakkımızda

Temelleri 1986 yılında atılan Engin Metal Paslanmaz Çelik Servis Merkezi Türkiye’de endüstriyel malzeme piyasasının kalbi olan Perşembe pazarında kurulmuştur. Şirketimizin kurucusu Süleyman Engin’in 50 yılı aşkın süre sektörde yer alan tecrübesiyle Türkiye’de paslanmaz çelik sektörünün değişimi ve gelişiminin öncüsü olmanın verdiği sorumlulukla, işini son derece önem verdiği titizlik ve profesyonellik olgusu içerisinde yürüterek, firmamızın paslanmaz çelik sektörünün Türkiye’de önde gelen firmaları arasında gösterilmesinin başlıca mimarıdır.

Engin Metal Paslanmaz Çelik Servis Merkezi kurulduğu tarihten bu yana sektörde yer alan ihtiyaçlara karşılık verebilmek adına yeterli gelmeyen üretim alanlarını taşımak durumunda kalmış ve önce Demirciler Sitesi Zeytinburnu’na sonrasında 2005 yılında DES Sanayi sitesinde yer alan 3000 m2 lik üretim alanına ve son olarak da 2013 yılında makine parkurunu genişletmek ve müşteri ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık verebilmek adına Gebze Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki 11000 m2 lik kapalı ve 8000 m2 lik açık alana sahip yeni fabrikasında faaliyetlerine
devam etmektedir.

500 den fazla çeşit paslanmaz çelik plaka, rulo, boru ve profil ürünlerine ek olarak mevcut makinelerimize 2013 yılında kalın boy kesme ve dilme hattımızı da dahil etmiştir. 2020 yılında kalitemizi arttırarak perakende ve toptan müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için rulodan ruloya taşlama hattı, lazer makinesi ve abkant (büküm) makinemiz devreye girmiştir. 

2023 yılı itibari ile de makine üreticisi müşterilerimize uçtan uca hizmet vermek amacı ile Lazer Kaynak hattımız devreye alınmıştır.
Alınan makineler son teknoloji ürünü olup kaliteden ödün vermeden çalışmamıza yardımcı olmaktadır. Paslanmaz malzemeye ihtiyacı olan firmalara başka bir yerde ürün aramak zorunda kalmaksızın firmamızdan kendisine ihtiyaçları doğrultusunda gerekli olan ürünleri tek çatı altında ve daha ekonomik fiyatlara sunabilmekteyiz. Bünyemizde yer alan bütün ürünler 3,1 sertifikalı olup birinci sınıftır.Firmamız tüm Türkiye ve Dünya çapında dağıtım hizmeti verebilmektedir. Dağıtılan ürünler Türkiye’nin ve Dünya’nın gıda, sağlık, tekstil, makine, yat malzemesi gemi sanayi ve dekorasyon vb. sektörlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. Türkiye’nin paslanmaz çelik marketi olan firmamız gelecek senelerde de büyüme atağını sürdürerek öncü firmalarından olmaya devam edecektir.

PAYLAŞ
WHATSAPP MESAJ HATTI